Arabuluculuk Firması

Denge ARB. Arabuluculuk firmaları; taraflar arasında meydana gelen uyuşmazlıkların çözümü için başvurulan bir usul hukuk kurumudur. Arabulucu, her iki tarafa da tarafsız bir bakış açısıyla yaklaşır. Bu şekilde en iyi çözümü bularak taraflar arasındaki ihtilafı giderir. Dava açılmadan evvel veya dava açıldıktan sonra arabulucuya başvurulabilir.
Arabuluculuk Firması
Arabuluculuk Firması
Arabuluculuk firması taraflarla hem ayrı ayrı hem de beraber görüşerek uygun bir çözüm yolu arar. Taraflar arabulucu yardımıyla anlaşma sağladığı takdirde bir anlaşma tutanağı imzalar. Arabulucu da bu tutanağa imza atar. Böylelikle uyuşmazlık konusu artık anlaşma sınırları çerçevesinde kesinlikle dava edilemez. Tarafların kısmen anlaşma sağlaması mümkün olduğu gibi, tamamen de anlaşabilirler. Üzerinde ihtilafın devam ettiği hususlar dava konusu edilebilir.

Arabuluculuk Firması Ne Yapar?

Gerçekleşen uyuşmazlıkları hak ve hakkaniyet ölçüleri, etik ilkeler, hukuki değerler ve prensipler ışığında çözümler. Bunu yaparken her iki tarafa da âdil ve eşit davranır.
Mahkeme öncesinde veya mahkeme süreci devam ederken arabuluculuk hizmetinden yararlanmak mümkündür. Uyuşmazlığın giderilmesi, tarafların etkin katılımı ve arabulucunun müzakeresi eşliğinde mümkün olur. Karar ve kontrol taraflardadır. Arabulucu yol gösterir. Onları doğru bir şekilde yönlendirerek ortak bir paydada buluşturur.
Böylece meydana gelen ihtilaf, ekonomik bir yolla ve kısa bir zamanda ortadan kaldırılmış olur. Kişilerin mahkeme süreciyle uğraşması veya çeşitli maliyetlere katlanması, ne maddeten ne mânen yıpranması gerekmez.
Arabuluculuk firmaları özel çözümlerle ve etkili sonuçlarla tarafların anlaşmaya varmasını sağlar. Mahkeme yalnızca taraflardan birini memnun edecek tek bir karar verebilir. Oysa arabuluculuk firması, her iki tarafın da memnuniyetini sağlayacak çözüm önerileri sunabilir. Yani kazan kazan ilkesi devreye girer. Bu sürecin kaybedeni olmaz. Uzman Arabulucu Firması: Denge ARB
Yazının tamamını okumak için linke tıklayınız.

Denge ARB İletişim

Abdurrahman Nafiz Gürman Mh.
General Ali Rıza Gürcan Cd. No:31
Metropol Center İş MErkezi K.1 No:5 Merter / İSTANBUL

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski